انحرافات جنسی

انواع انحرافات جنسی زوجین

انحرافات جنسی

بیشترین علت طلاق‌ها در کشور به ناتوانی در برقراری ارتباط درست جنسی برمی‌گردد و در صورتی که طلاق انجام نشود و با تکیه بر باورهای سنتی زندگی ادامه پیدا کند، تبعات منفی روانی و جسمی آن بسیار زیاد است.

. حق زنان در این نابرابری‌های جنسی بیشتر از مردان تضییع می‌شود .حق زنان در این نابرابری‌های جنسی بیشتر از مردان تضییع می‌شود. نبود آموزش درخصوص مسائل جنسی بزرگ‌ترین آسیب در ازدواج‌ها است و برنامه‌ریزان و سیاستگذاران جامعه باید نگاهی مقدس و باز به مقوله روابط زناشویی داشته و با آموزش و ترویج فرهنگ درست این روابط که در آموزه‌های دینی ما نیز به آن اشاره شده است، نگاه تابو و پنهانکارانه به این موضوع را پاک کنند.

رابطه جنسی سه نفره چیست؟

ترویلیسم یک فتیش جنسی است که معمولا در زوج ‌های متاهل پیش می ‌آید که تمایل دارند همسر خود را در حال رابطه جنسی با شخص دیگری ببینند. که البته رابطه سه نفره صرفا به تماشای آن محدود نمی شود و در خیلی از موارد داشتن رابطه جنسی زن و مرد همراه با یک فرد خارج از رابطه ( یک زن یا یک مرد دیگر) متداول می باشد. کاکولدیسم در اصل به مردانی گفته می ‌شود که همسر خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. معمولا کسانی که برونگرا هستند اغلب به داشتن رابطه جنسی گروهی گرایش دارند. دلیل این امر نیز این است که آنها با افراد متعددی در ارتباط هستند.

تنوع و تجربه حالات جدید در رابطه جنسی، یکی از مهم ‌ترین دلایلی است که افراد تن به یک رابطه جنسی سه‌ نفره می ‌دهند. این تنوع نوعی اختلال اضطرابی در فرد است که قصد دارد از طریق این رابطه گروهی و تنوع طلبانه، نوعی فانتزی جنسی داشته باشد. گاهی اوقات تمایل همسر به رابطه جنسی سه ‌نفره تنها در ذهن او شکل گرفته و او سعی می ‌کند از این طریق و با خیال ‌پردازی و به زبان آوردن آن، از رابطه جنسی ‌اش لذت بیشتر ببرد و در دنیای واقعی، هیچ ‌گاه قرار نیست که چنین اتفاقی برای او و همسرش رخ دهد. به ‌هرحال عملی کردن یک رابطه جنسی سه‌ نفره یا فکر کردن به آن در هر دو صورت نوعی اختلال جنسی به شمار می ‌آید و فرد دچار مشکل و انحراف جنسیتی، باید درمان شود.


انواع پارافیلیا یا انحراف جنسی

پارافیلیا می تواند شامل رفتار های جنسی اجتماعی ناخوشایند ، غیر معمول یا غیر طبیعی باشد.

برخی از رایج ترین پارافیلیاها عبارتند از فتیشیسم که در آن افراد مبتلا به آن با اجسام غیر زنده یا بخش خاصی از بدن مثل پا تحریک می شوند.

یا سادوماسوشیسم که فرد با دریافت درد یا ایجاد درد در شخص دیگر تحریک می شود.

انحرافات جنسی بسیار زیادی تا به امروز دیده شده اند . البته بسیاری از این انحرافات جنسی بسیار نادرند و بسیاری دیگر از آن ها به قدری شدید نیستند که توجه محققین را به خود جلب کنند.

شایع ترین انحراف های جنسی عبارتند از :

پاتوفیلیسم یا تمرکز جنسی بر کودکان

در معرض قرار دادن اندام تناسلی در مقابل غریبه ها

مشاهده ادرار و مدفوع کردن دیگران بدون این که متوجه شوند

مازوخیست جنسی یا تحقیر و اجبار به رنج در رابطه جنسی

سادیسم جنسی یا اعمال تحقیر و رنج

فرآیند تمایل زوجین به رابطه جنسی سه نفره

تمایلات زوجین به رابطه جنسی سه نفره ابتدا با تخیلات و تصویر سازی های ذهنی شروع می شود و بعد از زمانی که دو طرف آسیب پذیرتر هستند (مثل زمانی که مست و یا تحت تاثیر فیلم های پورن قرار گرفته اند و یا حتی مشکلات جنسی و ..) عملی می شود.

مضرات رابطه جنسی سه نفره

وقتی یک یا هر دو نفر از زوجین شیوه های دلبستگی ناایمنی داشته باشد، وارد شدن دیگران در روابط جنسی آن ها می تواند عوارض منفی داشته باشد. مردانی که شیوه دلبستگی اجتنابی دارند ممکن است مخالفتی با رابطه جنسی ضربدری نداشته باشند اما نمی دانند که آنها در واقع به دنبال این شبه رابطه جنسی برای فاصله گرفتن از شریک زندگی شان هستند و در نتیجه این مساله باعث تقویت جدایی احساسی آنان می شود.

احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی: احتمال ابتلا به بیماری های جنسی مثل هرپس، سوزاک، سیفیلیس افزایش می یابد.
بارداری ناخواسته: احتمال بارداری ناخواسته افزایش می یابد.
افزاایش اضطراب عملکرد: اگر فردی دارای اختلالات جنسی مثل اختلال نعوظ باشد، در رابطه جنسی سه نفره تحت فشار بیشتری قرار می گیرد و شدتش بیشتر می شود.
تاثیرات منفی بر رابطه: فارغ از مسائل دینی و شرعی تعداد اندکی از خانم ها هستند که با رابطه جنسی ۳ نفره و اینکه در کنار خود و شریک جنسی شان یک خانم یا آقای دیگر هم حضور داشته باشد، مشکلی نداشته باشند و همین طور آقایان شاید در ظاهر از اینکه در کنار همسرشان، خانم دیگری هم باشد، در افکار خود از این کار لذت ببرند اما به این موضوع که اگر فرد دیگری با همسرشان باشد چه واکنشی نشان خواهند داد! چیزی که مردان احساس می کنند ترکیبی از حسادت، پشیمانی، عصبانیت و احساس ناامنی است و زمانی که این احساسات پیچیده بوجود می آید تنها نتیجه اش بهم خوردن روابط است. بعضی از زوج‌ ها برای ترمیم یک رابطه آسیب ‌دیده و کمی تنوع دادن، تن به چنین رابطه ‌ای می ‌دهند درحالی که واقعا از این تصمیم رضایت ندارند، اما یک رابطه جنسی سه نفره به ندرت می‌ تواند مشکلات یک زوج را حل کند و متاسفانه اغلب موجب بدتر شدن اوضاع می‌شود.
تاثیرات منفی بر روی خانم ها: در خیلی از موارد وقتی حتی پیشنهاد رابطه جنسی ۳ نفره داده می شود خانم ها احساس بی ارزش بودن می کنند که می تواند به اعتماد به نفس آن ها آسیب جدی بزند. همچنین خانم ها بصورت ذاتی نسبت به مردان خیلی حساس تر و آسیب پذیر تر هستند و در این گونه روابط آسیب می بینند در حالی که برای مردان شاید اهمیت کمتری داشته باشد. در روابط جنسی سه نفره چیزی که مرد ها به دنبال آن هستند صرفا لذت های فیزیکی است اما خانم ها زمانی که رابطه به پایان می رسد و صبح روز بعد فرا می رسد احساس خواهند کرد که از آن ها سوء استفاده شده و حال خوبی نخواهند داشت و تاثیرات مخرب ان هر روز بیشتر بر رابطه شان سایه می افکند.
اثرات روانشناختی رابطه جنسی سه نفره: پس از رابطه جنسی ۳ نفره احساس شرم افراد را فرا می گیرد. گرچه در این مرحله معمولا همه سعی می کنند با گفتن جملاتی مثل “دیگه این کار را تکرار نمی کنم” یا “واقعا لذت بخش بود” خود را برای مدتی آرام کنند. اما اکثرا نمی توانند بطور کامل بهبود پیدا کنند و برخی افراد هم افسردگی را تجربه خواهند کرد.
افزایش خیانت: یکی دیگر از عوارضی که انجام رابطه های جنسی ۳ یا چند نفره دارد این است که چون رابطه ۳ نفره تازگی دارد، هر طرف می تواند نفر قبلی از چشمش بیفتد و نفر جدید جایگزین وی شود! در کل این گونه رابطه ها ممکن است لذتی یک شبه را در بر داشته باشد ولی به سرعت تبدیل به خیانت در طرفین خواهد شد. احتمال خیانت به شدت بالا می رود.

ورود نفر سوم به رابطه زناشویی، تصمیمی بسیار خطرناک است که می‌ تواند تاثیرات بدی بر اعتماد، صداقت و صمیمت بین زوج‌ ها بگذارد. شاید به نظرتان تجربه جنسی ویژه‌ ای باشد، ولی اگر با خودتان رو راست باشید می ‌فهمید که تماشای عشق بازی همسرتان با فردی دیگر به ‌جز شما، زمینه پرورش حسادتی شدید را فراهم می ‌کند.


 انحراف جنسی شایع ترعبارتند از:

. پارافیلیا : اینفنتیلیسم

تحریک جنسی با پوشیدن مثل نوزادان یا رفتار مشابه نوزادان ایجاد می شود. این مشکل می تواند با فیتیش پوشک همپوشانی داشته باشد ، چنین فردی از پوشیدن پوشک یا استفاده از آن دچار تحریک جنسی می شود.

پارا فیلیا فورمیکوفیلیا

تحریک جنسی در اثر خزیدن و راه رفتن حشرات روی تمام بدن یا در مواد غیر معمول روی اندام تناسلی ، گاز گرفتن یا نیش زدن حشرات، ایجاد می شود.

پارافیلیا : ترویلیسم یا کاکولدیسم

لذت جنسی در اثر دیدن شریک خود در هنگام فعالیت جنسی با یک شخص دیگر یا دانستن این که شریکت عشق مخفی دارد. متاسفانه این انحراف جنسی تبدیل به فانتزی مردان و زنان زیادی می شود و جزو نکاتی است که حتما قبل از ازدواج باید در مورد آن دقت زیادی داشت.

. پارافیلیا : آباسیوفیلیا

تحریک جنسی در اثر مشاهده یا ارتباط جنسی با شخصی که ناتوانی حرکتی دارد مثل پوشاندن کاستوم که حرکت فرد را محدود کند یا استفاده از چوب برای بستن شخص مقابل.

. پارافیلیا : اوموراشی

لذت جنسی ناشی از پر شدن مثانه یا مشاهده کسی که مثانه اش پر شده و خودش را خیس می کند. این انحراف با اوروفیلیا تفاوت دارد. در اوروفیلیا فرد با ادرار کردن روی شخص دیگر یا برعکس احساس لذت می کند.

 پارافیلیا : فراتیوریسم

احساس لذت جنسی از مالش فردی در ملاء عام بدون رضایت خودش. چه در مترو چه در بار. از این به بعد اگر در بیرون از خانه با چنین اتفاق و برخورد ناگهانی شخصی با خودتان شدید باید بدانید احتمال این که فرد دچار انحراف جنسی بوده و کارش عمدی باشد، وجود دارد.

. پارافیلیا : باگ چیسینگ

برانگیختگی جنسی از داشتن فانتزی یا رابطه جنسی با شخصی که اچ آی وی مثبت دارد. برخی از این افراد واقعا دلشان می خواهند که در این رابطه مبتلا به عفونت شوند.

. پارافیلیا : سیمفوروفوبیا

برانگیختگی جنسی در اثر مشاهده یک حادثه ناراحت کننده مثل تصادف یا آتش سوزی.

. پارافیلیا : ساکوفریکوزیس

برانگیختگی جننسی در اثر ایجاد یک سوراخ در جیب شلوار برای انجام خود ارضایی در یک مکان عمومی بدون این که کسی متوجه شود.

. پارافیلیا : وورارفیلیا

تحریک جنسی بر اثر تفکر به معنای واقعی خورده شدن یا خوردن یک نفر. اغلب این افراد فقط فانتزی این کار را دارند ولی برخی از آن ها دست به اقدام عملی می زنند.

یکی از عمده ترین اختلافات زوجین، رابطه جنسی ، نداشتن رابطه جنسی و رابطه جنسی نامتعارف است.

بعضا" شرم ، حیا و غرور باعث می شود که زوجین یا یکی از ایشان دلیل اصلی تمایل به طلاق را مطرح نکند و دست آویز دلایل دیگر شود. اما در باطن ماجرا، نداشتن رابطه جنسی متعارف و مطلوب باعث بروز جدایی و از بین رفتن صمیمیت بین آنها می شود. پر واضح است سلامت اجتماع و فرد اقتضا دارد که نیاز های جنسی در بستر خانواده و از طریق مشروع بر طرف شود. حال وقتی این مهم دچار اختلال می شود پیامد های ناگواری در پی خواهد داشت.

این موضوع کاملا ثابت شده است که رابطه زناشویی مطلوب زوجین از عوامل مهم استحکام روابط آنها است. ارضا غریزه توام با عشق و محبت بسیاری از درگیری ها، دلخوری ها و قهر ها را از بین می برد.

رابطه ارتباط جنسی و طلاق :

۱ – اگر مردی عنن باشد یعنی توانایی نعوظ نداشته باشد از موارد فسخ نکاح است و زوجه می تواند از دادگاه تقاضای فسخ نکاح کند. این توانایی نعوظ نداشتن منحصر به زمان وقوع عقد نیست و حتی اگر بعد از عقد هم برای مردی حاصل شود و در دادگاه ثابت شود، زوجه می تواند درخواست فسخ نکاح کند.

مرد توانایی نعوظ دارد اما سرد مزاج است .

خوب میدانیم که غریزه و میل جنسی افراد متفاوت است . بعضی به دلیل بیماری جسمی ، روحی و یا دلایل ارثی بسیار به تعبیر عامیانه سرد مزاج می باشند. در این صورت اگر زوجه بتواند به دادگاه ثابت کند که این وضع زندگی برای او مشقت بار و غیر قابل تحمل است می تواند از دادگاه تقاضای طلاق به دلیل عسر و حرج کند. به هر حال داشتن رابطه جنسی متعارف و کافی حق هر شخص است.

 مرد زود انزال است و درمان نمی کند

زود انزالی مرد هم برای مرد و هم برای زن غیر مطلوب و ناخوشایند است و در اکثر مواقع هم با مراجعه به پزشک متخصص مربوطه قابل درمان است. اما اگر زوج در پی درمان نرود و یا درمان موثر واقع نشود و از طرفی زن بر این عقیده باشد و بتواند ثابت کند که در عسر و حرج است، می تواند دادخواست طلاق تقدیم دادگاه خانواده کند.

مرد عمدا رابطه جنسی بر قرار نمی کند.

فارغ از منشا آن که می تواند قهر، دلخوری و امثالهم باشد اگر این موضوع مدت زمان طولانی در در عرف به طول بکشد و نداشتن رابطه جنسی صرفا منتسب به زوج باشد، زوجه به دلیل عسر و حرج اختیار دارد که دادخواست طلاق به علت عسر و حرج از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تقدیم دادگاه خانواده کند.

در پرونده ای زوجه مدعی بود که زوج به مدت ۴ سال است رابطه جنسی بر قرار نمی کند. در مقام دفاع و در محضر دادگاه زوج بیان کرد که زوجه بهداشت شخصی مربوط به خود را از حیث استحمام مرتب و تمییز نگاه داشتن دستگاه تناسلی و لباس زیر را رعایت نمی کند که در نهایت دادگاه ادعای عدم رابطه زناشویی تعمدی از جانب زوج را نپذیرفت.

در پرونده ای دیگر زوجه بعد از ۷ سال از شروع زندگی مشترک هنوز باکره بوده که در بررسی دادگاه و استماع اظهارات زوجین مشخص شد که منشا آن ترس زاید الوصف زوجه از درد ناشی زائل شده پرده بکارت است که نیازمند مشاوره با پزشک و روانشناس بود و علت عدم نزدیکی منتسب به زوج نبوده است.

 رابطه جنسی مقعدی

خارج از مباحث پزشکی مرتبط با این موضوع و مشکلات شرعی آن ، اگر زوجه بتواند ثابت کند که در این خصوص در عسر و حرج است و تمایل به آن ندارد از موجبات طلاق به دلیل عسر و حرج در فرض اثبات خواهد بود. در اکثر موارد دادگاه زوجه را به جهت معاینه به پزشکی قانونی معرفی می کند.

 رابطه جنسی غیر متعارف

رابطه جنسی غیر متعارف هم مصادیق آن فراوان است در فرض اثبات عسر و حرج زوجه از موجبات طلاق است.

در پرونده ای زوجه در محضر دادگاه اعلام کرد که میل جنسی زوج فراوان و غیر عادی است به گونه ای که در طول روز چندین بار تمایل به داشتن رابطه جنسی دارد و در طول شب هم بعضا زوجه را از خواب بیدار می کند …

بیشترین علت طلاق‌ها در کشور به ناتوانی در برقراری ارتباط درست جنسی برمی‌گردد و در صورتی که طلاق انجام نشود و با تکیه بر باورهای سنتی زندگی ادامه پیدا کند، تبعات منفی روانی و جسمی آن بسیار زیاد است.
حق زنان در این نابرابری‌های جنسی بیشتر از مردان تضییع می‌شود. نبود آموزش درخصوص مسائل جنسی بزرگ‌ترین آسیب در ازدواج‌ها است و برنامه‌ریزان و سیاستگذاران جامعه باید نگاهی مقدس و باز به مقوله روابط زناشویی داشته و با آموزش و ترویج فرهنگ درست این روابط که در آموزه‌های دینی ما نیز به آن اشاره شده است، نگاه تابو و پنهانکارانه به این موضوع را پاک کنند.

در پایان باید عنوان نمود که از نگاه حقوقی اثبات رابطه جنسی یا روابط جنسی نامتعارف مثل اغلب موارد مذکور قطعا از دلایل عسر و حرج زوجین برای طلاق محسوب میگردد،اما بدلیل پیچیدگی مسایل در این موضوعات پیشنهاد میگردد حتماقبل از هر اقدام با وکیل پایه یک دادگستری متخصص امور مذکور مشورت نمایید .

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر