گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی

اقداماتی که لازم است پس از گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی باید انجام گردد

گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی

بعد  از سرقت تلفن همراه سریعا مراتب را بوسیله  دفاتر خدمات ارتباطی به اپراتور مربوطه (ایرانسل یا همراه اول یا …) اعلام تا سیم‌کارت از دسترس خارج شود (اصطلاحا بسوزانید)؛ با این اقدام ،مسئولیت حقوقی در برابر احتمال ارتکاب به اعمال مجرمانه متوجه شما نیست .

بنابراین اپراتورها به  این سیم کارت خدمات نخواهند داد
برای ردیابی گوشی،می توانید بمدارک شناسایی  چون کارت ملی، شناسنامه و  جعبه گوشی به نزدیک‌ترین کلانتری یا دادسرا مراجعه نموده و شکایت خود را انجام دهید.

با استعلام مراجع قضایی از اپراتور مربوطه شما، مراحل قانونی آن طی  می شود .

مشترکان همراه اول برای ردیابی گوشی سرقتی یا بهگم شده خود می‌توانند شماره سریال گوشیدرج شده  روی جعبه گوشی را بوسیله  خطوط دائمی همراه اول، ارسال و سرویس ردیابی گوشی را فعال نمایند .

سرویس ردیابی گوشی تا ۱۰ روز بعد  از دریافت شماره سریال، به ردیابی گوشی گم شده می‌پردازد و در انتها در صورت موفقیت در ردیابی گوشی، نتیجه را بوسیله پیامک به اطلاع مشترک می‌رساند تا مشترک بقیه  مراحل حقوقی را بوسیله مراجع مربوطه پیگیری نماید در صورت عدم موفقیت درجستجو ، مشترک می‌تواند برای جستجوی دوباره گوشی خود اقدام و سرویس را مجددا فعال نمایید .

مشترکان ایرانسل نیز هنگام مفقود شدن یا به سرقت رفتن گوشی خود، باید ابتدا سیم‌کارت خود را مسدودنمایند .

بعد از  ۵ روزکه از مسدود شدن خط گذشت ، کاربر باید  کد #۶۱۰۱* را از یک خط ایرانسلی شماره‌گیری کند .

پیام‌هاییدر مورد ضوابط استفاده از سرویس، تاییدیه کسر هزینه ثبت درخواست از اعتبار موجود در سیم‌کارت ایرانسل، سیم‌کارت فعال در گوشی در زمان مفقودی، مراحل و مدت زمان مسدودی سیم‌کارت برایشان ارسال میگرد.

بعد از آن لازم  است کاربر شماره سریال ۱۵ رقمی گوشی (درج‌شده روی جعبه گوشی) گم شده را وارد نماید .

جدیدا گوشی‌های هوشمند نیز راه‌کارهایی را برای یافتن گوشی‌های مفقود ‌شده و به سرقت رفته دارند .

اگر گوشی شما مفقود شد و یا به سرقت رفت ، دو راه‌حل اصلی برای پیدا کردن  مکان فعلی آن موجود است که البته هرکدام از این روش‌ها در صورتی کارایی دارد که  شما قبلا چنین روزی را پیش‌بینی کرده باشید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر