جنایت خانوادگی در یک روستا

یک حسادت کودکانه که فاجعه آفرید .

جنایت خانوادگی در یک روستا

با گذشت تقریبا  یک سال از قتل‌ ۵ زن و مرد در خانه‌ای در روستای خناچاه کوچصفهان، ۲ متهم این پرونده هر کدام به ۴ بار قصاص و تحمل ۱۵ سال حبس محکوم شدند.

این جنایت هولناک آبان‌ماه سال گذشته به وقوع پیوست . بامداد دوشنبه ۶ آبان‌ماه بود که فردی با پلیس ۱۱۰ رشت تماس گرفت و اظهار داشت ، جوانی باداد و فریاد در یکی از محله‌های روستای خناچاه ،برای همسایه‌ها ایجاد مزاحمت کرده است .
با این تماس، تیمی از ماموران، به محل حادثه اعزام شدند .

در آنجا با جوان ۲۲ساله ای روبرو شدند  که مقابل خانه‌ای ویلایی ایستاده و مدعی است که اعضای خانواده‌اش کشته شده‌اند.

ماموران به همراه جوان وارد خانه شدند.

در حیاط بزرگ خانه، ۲ ساختمان، یکی قدیمی و دیگری نوساز وجود داشت  که ماموران بعد از ورود به داخل هر دو ساختمان با اجساد ۲دختر جوان، ۲مرد و یک زنمواجه شدند که همه  با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بودند.

قربانیان پدربزرگ، پدر، مادر و خواهر محمد به نام حدیثه بودند. پنجمین قربانی نیز دوست و هم دانشگاهی حدیثه به نام سارا بود. ماموران که  در بدو ورود به محمد(پسر ۲۲ساله خانواده) مشکوک شده بودند او را بازداشت کردند.

وی اظهار داشت : من در کنار  پدر، مادر، خواهر و پدربزرگم در این خانه زندگی می‌کردیم. من و خواهرم هر دو دانشجو هستیم.

خواهرم دانشجوی رشته مامایی  دانشگاه خلخال بوده .

او روز گذشته به همراه یکی از همکلاسی‌هایش به نام سارا که اهل یکی از شهرهای کردستان است به خانه‌ ی ما آمده بود تا تعطیلاتش را در گیلان بگذراند. البته همکلاسی‌ خواهرم قبلا هم به خانه ما آمده بود و همه ی اهل خانه او را می‌شناختند .چند ساعت قبل و حدود ساعت ۱۰شب بود که من برای انجام کاری به رشت رفتم اما حدود ساعت ۲بامداد که به خانه برگشتم با اجساد آنها مواجه شدم  
اعتراف هولناک
اظهارات پسر جوان در حالی بیان می‌شد که ماموران در جریان باز پرسی ها  متوجه  آثاری از جراحت روی دست او شدند.

محمد مدعی شد که شاید وقتی وارد خانه شده و با دیدن اجساد هول کرده و دستش زخمی شده است اما جراحت وارده شبیه بریدگی با چاقو بود.

در بررسی های بیشتر معلوم شد که این پسر ۲۲ساله از مدتی قبل با پدرش اختلاف داشته و با او قهرکرده است . بعد از آن هم  باز سرنخ‌های دیگری به‌دست آمد که نشان می‌داد پسر جوان در این جنایت نقش داشته است.

با این شرایط بازجویی از او ادامه یافت و متهم در طی چند ساعت بعد  از دستگیری اسرار هولناکی را برملا کرد.

او که دانشجوی مهندسی صنایع بود گفت: پدر و مادرم به خواهرم بیشتر از من اهمیت می‌دادند و رفتار خوبی با من نداشتندو  احساس می‌کردم که علاقه‌ای به من ندارند.

بنابراین  نقشه کشیدم  که  آنها را از بین ببرم  تا همه ارثیه خانواده  نیز نصیب من ‌شود. چندبار دیگر  هم قصد کشتن آنها را کرده بودم  اما هر بار موفق نشدم تا اینکه روز حادثه رسید.
از قبل به یکی از دوستانم به نام حمیدرضا که کارگر نجاری بود گفته بودم که اگرمرا کمک کند، برایش مغازه‌ای در رشت می‌خرم تا دیگر نیازی نباشد در کارگاه نجاری کارگری کند و بتواند کارگاه خودش را داشته باشد 
او  گفت: از چند روز پیش از شب قتل دوست و همکلاسی خواهرم به‌نام سارا میهمان ما بود. بعدازظهر روز حادثه اعضای خانواده‌ام با  دوست خواهرم برای تفریح بیرون رفتند.

در این  موقع به فکر اجرای نقشه‌ام افتادم. با حمیدرضا تماس گرفتم. خودش را به خانه ما رساند. او را در یکی از اتاق‌ها مخفی کردم.تقریبا ساعت ۸ شب بود که خانواده‌ام  به خانه برگشتند.

خواهرم و دوستش به خانه تازه‌ساختی که مقابل ملک پدرم بود رفتند. پدر و مادر و پدربزرگم نیز به خانه ویلایی قدیمی در گوشه حیاط رفتند و مادرم مشغول تهیه شام شد. همان موقع سراغ دوستم رفتم که نقشه را اجرا کنیم.

در آن موقع خواهرم در آشپزخانه بود. من سراغ او رفتم و حمیدرضا سراغ دوست خواهرم. داخل آشپزخانه خواهرم را غافلگیر کردم و با چند ضربه کاری  چاقو او را به قتل رساندم.

حمیدرضا هم سراغ سارا رفت و از پشت سر به او نزدیک شد و با چند ضربه چاقو او را به قتل رساندبعداز آن منتظر ماندیم که مادرم شام را بیاورد.

هنگامی که  مادرم وارد خانه تازه‌ساخت شد، حمیدرضا از پشت سر او را گرفت و من با ضربات چاقو او را کشتم . بعد با هم به خانه قدیمی رفتیم و پدر و پدربزرگم را که در حال استراحت بودند به قتل رساندیم و برای اینکه پلیس را گمراه کنیم، وسایل خانه را به‌هم ریختیم که صحنه‌سازی کنیم.

اعترافات محمد را دوستش حمیدرضا که ساعاتی بعد از او دستگیر شده بود تایید کرد و پرونده متهمان بعد  از بازسازی صحنه جنایت و صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری گیلان فرستاده شد.

انکار جنایت
در جریان جلسه محاکمه متهمان، هر چند محمد اعترافات قبلی خود را قبول کرد اما دوستش حمیدرضا تمامی اتهاماتش را رد کرد و مدعی شد که نقشی در جنایت نداشته است. او گفت: محمد همه قتل‌ها را به‌تنهایی مرتکب شد.

من زمانی که به محل حادثه رسیدم او همه اعضای خانواده‌اش به همراه سارا  دوست خواهرش  به قتل رسانده بود.

بعد  از اتهام این محاکمه، قضات وارد شور شدند و با توجه به اعترافات اولیه متهمان، بازسازی صحنه جنایت و شواهدی که علیه آنها وجود داشت، محمد را به اتهام قتل خواهرش و مشارکت در قتل پدر، پدربزرگ و مادرش به ۴بار قصاص و به اتهام معاونت در قتل سارا به تحمل ۱۵سال حبس محکوم کردند.

همچنین حمیدرضا نیز به اتهام قتل سارا و مشارکت در قتل پدر، پدربزرگ و مادر محمد به ۴بار قصاص و به اتهام معاونت در قتل حدیثه، خواهر محمد به تحمل ۱۵سال زندان محکوم شد.

بعد  از صدور این حکم و اعتراض متهمان و همچنین والدین سارا به حکم، پرونده به دیوانعالی کشور فرستاده شد؛ چرا که والدین سارا معتقدند با توجه به گزارش پزشکی قانونی، علاوه بر حمیدرضا، محمد نیز در قتل سارا مشارکت داشته و او نیز باید به اتهام مشارکت در قتل سارا به قصاص محکوم شود.

حالا قرار است قضات خبره دیوانعالی کشور درخصوص این حکم اظهارنظر کنند. درصورت تایید حکم، شمارش معکوس برای قصاص قاتلان آغاز خواهد شد.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر